CEMENTAS, BETONAS

Cementas yra viena iš reikalingiausių statybose naudojamų medžiagų. Baziniai jo komponentai yra molis ir kalkakmenis. Jie sumaišomi vienas su kitu ir termiškai apdorojami. Tada gauta masė sumalama iki miltelių pavidalo. Pilkas švelnus mišinys yra cementas. Jei sumaišoma su vandeniu, tada masė ilgainiui taps kaip akmuo. Pagrindinis bruožas yra gebėjimas sukietėti ore ir atsispirti drėgmei.

Cemento poreikis statybose yra neginčytinas, be jo neįmanoma jokia konstrukcija. Nesvarbu, ar statomas dangoraižis, ar mažas medinis namelis. Be to, cemento kaina yra prieinama tiek privačiam naudotojui, tiek statybos įmonėms.

Platus cemento pasirinkimas – puiki žinia statybos rinkoje

Šiandien statybininkai gali rinktis iš plataus asortimento. Pagrindinės ir populiariausios cemento rūšys:

 • Baltasis cementas (BC)
  Pagrindinis BC panaudojimas yra sausų statybinių mišinių gamyba. Siekiant sukurti spalvą, baltasis cementas sumaišomas su dažančiais pigmentais.
 • Greitai kietėjantis cementas
  Cemento privalumas – greitas sukietėjimas, nenaudojant papildomų medžiagų.
 • Besiplečiantis cementas
  Jis gaminamas iš cemento, aliuminio oksido ir gipso. Nuo kitų tipų jis skiriasi galimybe kietėjimo metu plėstis.
 • Neperšlampamas cementas
  Jis daugiausia naudojamas: monolitinių konstrukcijų hidroizoliacijai, sandarinimo jungčių tarp gelžbetoninių elementų sandarinimui ir pan.
 • Aliuminio cementas
  Jis yra aliuminatas ir boksitas. Pagrindinis privalumas – su tokiu rišikliu gaminamas betonas sustiprėja greičiau.
 • Cementas, atsparus sulfatams
  Jis padidina apsaugą nuo žalingo druskų (natrio, magnio sulfatų) poveikio.
 • Šlako cementas
  Gaunamas iš antžeminės aukštakrosnės šlako, į kurį įdedami priedų aktyvatoriai: gipsas, kalkės ir kt.
 • Spalvotas cementas
  Išgaunamas į dažymo pigmentus įdedant baltojo cemento klinkerio. Pagrindinė paskirtis yra gauti dekoratyvinius betono gaminius, kuriems nereikia tolesnio perdirbimo.

Į ką būtina atkreipti dėmesį perkant cementą?

Perkant cementą, reikia atkreipti dėmesį į ženklinimo stiprumą. Reikia žinoti, kad kuo didesnis skaičius, tuo didesnis slėgis gali atlaikyti betoną, gaminamą su šiuo cementu. Skiriami šie žymenų tipai: 22,5( m 300) 32,5( 400 m) 42,5( 500 m) 52,5( m 600).

Mūsų parduotuvėje galima įsigyti Standart Plus CEM II/ALL,42,5R , Extra CEM I 42,5R ir Standart CEM II/ALL 42,5N cementą. Cemento kaina iš esmės susijusi su jo rūšimi bei priklauso nuo gamintojo.

Betonas yra viena iš pagrindinių statybinių medžiagų

Betono mišinys yra dirbtinio akmens medžiaga, gaunama iš cemento, užpildų ir specialių priedų bei vandens.

Statyboje betono mišinys naudojamas pastato pamatams ir karkasui pastatyti, kitoms pastato konstrukcijoms klijuoti ir pan. Taip pat yra specialių mišinių, kurių gamybos technologija yra šiek tiek kitokia. Toks betonas gali būti naudojamas specialiuose pastatuose arba monolitinėse konstrukcijose. Atsižvelgiant į taikymo sritį, specialūs betonai skirstomi į šiuos tipus:

 • Kelių cemento betonas. Jis naudojamas kelių dangoms, tiltų konstrukcijoms statyti. Tokia medžiaga turėtų būti patvari ir atspari šalčiui.
 • Hidraulinis betonas naudojamas statant konstrukcijas, kurios plaunamos vandeniu. Jis turi būti patvarus, atsparus šalčiui, atsparus vandeniui, vandeniui ir kt.
 • Karščiui atsparus betonas naudojamas konstrukcijose, kuriose nuolat veikia aukšta temperatūra arba yra dideli temperatūrų skirtumai.
 • Rūgštims atsparus betonas yra naudojamas konstrukcijose, kurios nuolat kontaktuoja su rūgštimis.

Į ką būtina atkreipti dėmesį, kai perkamas betono mišinys?

Kai ruošiamas ar perkamas betono mišinys, atsižvelgiama į šiuos rodiklius:

C – betono gniuždomojo stiprio klasė.
F – betono atsparumo šalčiui markė.
W – betono nelaidumas vandeniui.
S – betono slankumas

Kreipkitės į mūsų vadybininkus ir mes padėsime išsirinkti jums tinkamiausią variantą. Betono kainą arba cemento kainą taip pat derinsime pagal jūsų poreikį.