ŠAMOTINĖS PLYTOS

Statybinės konstrukcijos stiprumas ir viso statinio kokybė labiausiai priklauso nuo statybinės medžiagos kokybės. Prieš renkantis statybines plytas, svarbu žinoti jų svarbiausias savybes ir paskirtį.

Pavyzdžiui, aukštos temperatūros (įskaitant atvirą liepsną) veikiančių konstrukcijų mūrijimas reikalauja naudoti medžiagas, pasižyminčias ypatinga savybe – atsparumu ugniai. Įprasti keramikos gaminiai, turintys padidintą stiprumo klasę, taip pat turi pakankamai aukštą atsparumą ugniai, tačiau jie nėra tinkami krosnių ir židinių krosnims statyti.

Iš gausios plytų pasiūlos atspariausios ugniai – šamotinės plytos. Jas galima atpažinti pagal išvaizdą –paprastai turi geltonos ir smėlio spalvą ir grūdėtą pagrindą.

Šamotinės plytos – aukštai temperatūrai atspari statybinė medžiaga

Ši plytų rūšis naudojama statant objektus, kurie jų eksploatavimo metu bus veikiami aukštos temperatūros arba liečiasi su atvira liepsna. Ugniai atsparios plytos naudojamos statant židinius, kaminus, pramonines krosneles ir kitam mūrui, kuriam reikalingas didelis atsparumas aukštai temperatūrai. 

Pagrindinė šamotinių plytų savybė yra didelis atsparumas išoriniams mechaniniams veiksniams.  Šamotinė plyta yra ne tik atspari aukštai temperatūrai (gali atlaikyti 1400–1800 ° C temperatūrą), bet ir cheminių medžiagų (šarmų, kalkių) poveikiui, bet taip pat puikiai sulaiko šilumą, greitai šildo kambarį.

Kaitrai atsparios šamotinės plytos gaminamos iš ugniai atsparaus molio. Pažymėtina, kad, dedant ugniai atsparias plytas, jas reikia kruopščiai šlifuoti, kad siūlės būtų kuo plonesnės. Taip statinys turės visas savybes, kurias garantuoja šios kokybiškos statybines plytos.

Šamotinė plyta kaina prieinama kiekvienam pirkėjui, norinčiam pastatyti tvirtą, ugniai atsparų statinį. Jos konkreti kaina priklauso nuo techninių rodiklių: tankio, atsparumo ugniai, poringumo, šilumos laidumo, atsparumo šalčiui laipsnio ir vandens sugerties galimybių.

Kreipkitės į mūsų vadybininkus, kurie jums parinks geriausią variantą, kad kaina ir kokybė atitiktų lūkesčius.